Константиновская школа № 15Понедельник, 06.05.2024, 08:37

Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта

Категории каталога
Уроки [2]

Наш опрос
Как вы относитесь к дистанционному образованию
Всего ответов: 425

Главная » Статьи » Начальные классы » Уроки

Відкритий інтегрований урок з читання і природознавства на тему: «Цей дивовижний пташиний світ!», вчитель 4-Б классу Рукавіцина Л. М.

Мета : сформувати інформаційну компетентність – уміння отримувати і використовувати          

            інформацію із книг , розширити уявлення дітей про клас птахів та їх значення в природі  і житті людини ; розвивати соціальні компетентні – комунікативні навички , приймати  участь в дискусіях , співробітництво в парах , групах ,розвивати спостережливість , творчі ,

           акторські здібності , розширювати кругозір учнів , викликати бажання до пошуку відповідей       

           на запитання в книжках науково –пізнавального характеру  ,художній і народознавчій 

           літератури , виховувати бережливе ставлення до природи , любов і допомогу пернатим

           друзям .

                                                                Хід уроку.

І .Орг. момент.

ІІ .Мотивація навч, діяльності .

     -Послухайте голос природи . Насолодіться цим світом , в якому від нас , людей залежить   

     гармонія і краса . Природа –непрочитана книга . Спробуємо торкнутися однієї з її сторінок- 

     дивовижного пташиного світу .

 Учениця 1.Увага !  Увага !  У нас надзвичайна важлива подія !

                    Ми академію пташинознавства відкриваємо .

                     Приєднуйтесь усі –вас закликаємо .

 Учениця  2.Природа мудрості навчає має змогу ,

                     Надасть поради і вказівку ,й допомогу .

                     Підкаже рішення складної ситуації ,

                     Розкаже про навчання в інноваціях .

 Учениця 1.Допомагатиме нам вчителька Сова ,

                    Магістр – справжній ерудит .

                    Ви чуєте – мудренька вже хугоче ,

                     знанням поділитися хоче .

                     З ней до майстерності зробимо крок .

 Вчитель .    Отже , для вас, шановні , наш відкритий урок.

                      скарбниці  Ваших знань хай будуть повні, адже у нас уроки безкоштовні.

ІІІ .Повід. теми і завдань уроку .

      Сьогоднішній урок є результатом спільної пошукової роботи , читання науково-пізнавальної

       і художньої літератури ,опанування професією орнітолога , виготовлення  книжок саморобок,

        в яких  потрібно було зібрати якнайбільше інформації про пташок.

        Що ж розширимо коло знань про пернатих друзів . Сьогодні ми вивчатиме цей дивовижний

        світ з різних аспектів  - наукової , художньої , народознавчої .

ІІІІ.  Робота над темою уроку .

        1)Птахи не від'ємна  частина нашого життя .Птахи великі і маленькі ; співочі і хижі  ,птахи    

        рідної землі і всієї планети .Це голос наших лісів . полів , гір і пустель . Птахи - це пісня і     

        політ.  Це діти повітря , підкорювачі повітряного  океану  . Вони можуть підніматися  вище

        хмар  , перелітати через пустелі  і моря .Птахи - діти веселки . Пір'я їх переливається різними

        кольорами . Птахи – це санітари лісу , наші помічники , захисники від шкідників . Птахи – це

         таємниця і краса.

                  (Використовуються мультімедійні засоби )

         2) Що вам відомо про них ?З кожної вашої правильної відповіді до нас прилітатиме пташка .

          Давайте зберемо як найбільше пташок.

          3) А зараз мудра Сова губам і язику  роботу пропонує таку. «На пташиному базарі» хто кого    

           перебалакає.

Розповідь скоромовок про пташок .

4)Готуючись до уроку  ви прочитали безліч книжок . Твори яких жанрів ви прочитали ?

(легенди ,оповідання ,вірші ,казки , наукові тексти )

Кожна книжка має свої складові ,орієнтуватися в ній вам допомагатиме такі терміни ;

пригадайте  їх :

обкладинка  -

форзац     -

корінець   -

зміст   -

анотація –

орнітолог –

             Прочитайте слова , поясніть їх значення .Яке слово зайве ?

           5) Вірно орнітологи вивчають клас пташок .Я знаю , що в нашому класі теж є

          орнітологи  , які опрацювали багато науково-пізнавальної літератури і можуть дати відповідь

          на будь яке запитання про життя пташок , яке вас цікавить , бентежить . Я пропоную вам

          вправу «кореспондент».Уявіть себе  кореспондентом  будь-якого каналу , газети ,журналу               

          тощо і задайте запитання . 

           6)Ми продовжуємо урок . І я запрошую відправитися на верхній поверх Академії у клас,

           пташок , де урок веде мудра Сова.

Сова – Розпочнемо урок з переклички , Хто з зимуючих птахів присутній у класі ?(сороки ,горобці,

            снігурі  синиці , голуби )

            - Хто новенький . Назвіть гостей з півночі? (чечітки ,шишкарі , чижі , вівсянки , пуночки ,                       

 щиглики , снігурі ,омелюхи )

Сова – Хто відсутній ?.

            Ми отримали звуковий лист . Послухайте уважно його , спробуйте відповісти на питання ?

            (солов'ї ,шпаки , зозулі, лелеки, журавлі, качки)

А тепер подумайте та назвіть причини з яких птахи залишили рідні краї і полетіли у вирій ? (Зникли комахи і їх  лічинки - основний корм перелітних комахоїдних птахів)

Урок продовжуємо , Перевірка Д\З . Зимуючим пташкам треба було підготувати розповіді про своє життя     взимку.

Сорока.

Горобець

Синиця

Дятел

Ворона

-Д\З всім пташка .Навесні знищувати шкідливих комах.

      7) Як почувають у нас гості з півночі, ми дізнаємося з оповідання М. Леденцева « Снігур».

Читання тексту оповідання.

Відповіді на запитання.

Як названо пташок у тексті?

З чим порівнює їх автор?

Що приваблює пташок у годівницях?

Яке насіння їм більше до вподоби?

Чому названо так пташку?

Як ще називають снігура?

      8) Дійсно снігур краса наших зимових садів, лісів і парків. Взагалі птахи – найчарівніші творіння природи, які здавна приваблюють людину своєю можливістю літати, барвами, поведінкою, працелюбністю.

Вам пропонується чарівні перевтілення в пташок. Прочитайте тексти-описи про ознаки, характер, поведінку, спосіб життя певного птаха. Вправа « Впізнай мене».

                                  Діалог « Зозулина журба».

Дитино: Куєш, а про дітей не думаєш? Чому ж така жорстоке, зозуле. Чому свого гнізда не мостиш і пташенят не виводиш?

Зозуля: Слухай, дитино, даремно вважають мене люди жорстокою. Як тільки зазеленіє все навкруги, вилазить із своїх лялечок гусінь. Багато її в лісі такої волохатої, великої., отруйної, ненажерливої, що ніякий птах не їсть, а я їм, щоб ліс не загинув. Поточила б гусінь листя – і лісу немає, і птахів не буде. Отже, ніколи мені пташенят виводить, треба ліс рятувати. Ку –ку-ку.

Дитино: Чому ж так жалібно співаєш?

Зозуля: Сумую за своїми дітками.

Дитино: Але ж ти їх не годуєш, не виховуєш.

Зозуля: Я для них ліс рятую.

- Робота в групах (зграйках)

  Об'єднайтеся групами - зграйками , обговоріть і  займіть позицію відповідно до образу зозулі.

 Кожна людина має власну думку і повинна вміти  її  відстояти .

12) Може з часом  і навчиться зозуля стати доброю матір'ю, почувши  ваші поради. Ось, як горобця навчила біда розуму. Чи здогадалися ви про що йде мова? ( Казка Л. Українки « Біда навчить»)

А казку краще 1 раз побачити, ніж 100 разів почути. Творча група дітей підготувала виставу.

Інсценізація казки.

Щоб ви запропонували горобцеві?

Що цінується в казці і що засуджується?

Які вислови з казки стали прислів'ями? (Поки біди не знатимеш, то й розуму не матимеш. Розум на дорозі не валяється.)

Отже, вчиться, діти, читайте книжки, вони допоможуть вам бути розумними і кмітливими.

13) А я хочу розповісти вам ще одну мудрість.

      Давно – давно жив на світі мудрець. Серед людей не було йому рівних за розумом і розсудливістю. Але одного разу хлопець вирішив перехитрити мудреця. Піймав пташку, схопив за спину і спитав старця: «Живий чи мертвий птах у мене?» Варто було сказати мудрецю «живий», як хлопець обезголовлював птаха , а якщо мудрець відповість « мертвий» - тут же випустить його на волю. Тільки  на секунду задумався мудрець. А потім сказав просто: «Птах у твоїх руках».

     Це дуже давня легенда. З незапам'ятних часів, через усю історію людина пронесла любов до природи, доброту до всього живого, що робило її життя красивим. Це почуття треба берегти, завжди про нього пам'ятати.

    І перш, ніж що – небудь зробити, замахнутись на щось, варто згадати слова « Обережно, життя!»

            Підсумок уроку.

Який урок ви винесли сьогодні для себе?

Продовжить висловлювання:

Тепер я знаю … , умію … , ціную … .

            Д/З

Любити, охороняти пернатих друзів.

Виготовити годівнички і розвісити їх вдома і на шкільному подвір'ї, і не забувати підгодовувати птахів.

Використавши інформацію ще не прочитаних книжок, написати твір – міркування «На що скаржаться птахи!»

      І в подяку вчителька Сова за гарні знання дарує талісман з її портретом. Пообіцяймо ж бути вірними друзями природи.

      Учні хором : МИ друзі і вірні, і щирі,

                             Бо ми бережем повсякчас

                             Пташок, що літають у вирій

                             І тих, що зимують унас.

Категория: Уроки | Добавил: new-cool (05.03.2008)
Просмотров: 7044 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 2.7/6 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа

Поиск

Друзья сайта

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Copyright MyCorp © 2024